Słownik Bukmacherski Najpopularniejszych Pojęć

Jeśli jesteś osobą dopiero co rozpoczynającą swoją przygodę z obstawianiem i zakładami bukmacherskimi, prawie na pewno spotkałeś/łaś się już z obcą (prawdopodobnie anglojęzyczną) terminologią i nazewnictwem. Pewnie zastanawiasz się co to jest podwójna szansa? Co to jest bts w bukmacherce? Problemy ze zrozumieniem popularnych w środowisku bukmacherskim nazw mają nie tylko nowicjusze, ale również i osoby bardziej doświadczone. Z tego i innych względów, poradnik ten będzie idealnym rozwiązaniem dla każdej osoby, chcącej ułatwić sobie zrozumienie skomplikowanego nazewnictwa.

Pomimo tego, że terminologia będzie się różnić w zależności od wybranego rodzaju spotów, wciąż istnieje wiele typowych terminów, z którymi do czynienia będziesz miał/a każdego dnia. Ten słowik obejmuje najbardziej popularne z nich oraz wyjaśnia wszystko w przejrzysty i prosty do zrozumienia sposób. Oto niektóre z najpopularniejszych terminów używanych podczas obstawiania zakładów bukmacherskich.

Terminologia dotycząca typów zakładów

Słownik terminologia zakładów

Aby odnieść sukces, należy nie tylko dobrze obrać nazewnictwem poszczególnych wydarzeń, ale również terminologią związaną z wieloma strategiami. Czy warto uczyć się wszystkich zagadnień? Niekoniecznie. O ile nie jesteś graczem, który obstawia wszystko i wszędzie, na sam początek warto jest znaleźć niszę, skoncentrować się na niej i opanować w całości. Dzięki temu w znaczącym stopniu zwiększysz swoje szanse na wygraną. Od jakich terminów najlepiej zacząć? Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Handicap: Wersja Azjatycka i Europejska

Kolejnym, bardzo popularnym sposobem obstawiania jest Handicap Azjatycki oraz jego Europejski odpowiednik. Charakteryzują się one innym systemem, który jednocześnie pozwala na lepszą kontrolę gry, posiadając zazwyczaj o wiele lepsze kursy na dane spotkanie (w porównaniu do standardowych zakładów).

Handicap Azjatycki polega na po pierwsze określeniu czy podczas danego spotkania któraś z drużyn posiada przewagę, faworyzując jednocześnie jej przeciwnika, jeśli jest on słabszy (decyduje o tym bukmacher). Całość obstawiania podzielona jest na 2 selekcji, a każde spotkanie obstawione w tym systemie może zakończyć się jedynie na trzy sposoby - wygraną, przegraną lub zwrotem pieniędzy.

Handicap Europejski natomiast jest bardzo podobny do jego Azjatyckiego odpowiednika. Zasadniczą różnicą jest posiadanie prostszych do zrozumienia, pełnych liczby (na przykład -1, -2, -3) zamiast połówek i ćwiartek, jak ma to miejsce w Handicapie Azjatyckim (na przykład -1.5, -1.75).

Spread Bukmacher Betting

Co to oznacza?

Spread Bukmacher Betting jest jedną z najprostszych metod obstawiania wydarzeń sportowych, będąc równocześnie najbardziej popularną. W zakładzie typu Spread Bukmacher Betting wygrywasz lub przegrywasz, w zależności od tego, czy bukmacher dobrze lub źle przewidział wynik danego spotkania. Celem gracza jest określenie czy wynik danego spotkania zakończy się powyżej lub poniżej danej prognozy.

Wygrane lub ewentualne przegrane obliczane są na podstawie proporcji tego, w ilu pozycjach miałeś rację, a w ilu nie. Taki sposób obstawiania prowadzić może do dużych wygranych, jak równie wysokich przegranych.

DNB Bukmacher, Draw No Bet, Co To Znaczy?

Zakład Bez Remisu

Zakład typu „Draw No Bet” jest swojego rodzaju ubezpieczeniem, popularnym szczególnie podczas obstawiania piłki nożnej. Jak działa DNB? DNB bukmacher co oznacza? Jeśli spotkanie, które obstawiasz zakończy się remisem, otrzymasz zwrot Twojego zakładu, a jeśli dana selekcja wygra – wygrasz zakład.

Pamiętaj, nagroda, jaką otrzymasz w przypadku wygranej będzie niższa niż ta, jaką otrzymać mógłbyś obstawiając tradycyjnie. Kurs spada, ze względu na ubezpieczenie DNB. W zależności od obstawianego spotkania może to wynieść nawet 50% potencjalnej wygranej, którą mógłbyś otrzymać w tradycyjnym zakładzie bukmacherskim. DNB to zakład bez remisu (remis=zwrot).

Double Chance, czyli co to jest podwójna szansa?

Najprościej mówiąc, double chance polega na zredukowaniu ilości wyników danego spotkania z trzech, do dwóch (oferując równocześnie ten sam kurs na wygraną/remis). Jeśli drużyna, którą obstawiasz wygra lub zremisuje, Twój zakład jest wygrany. Jedynie w przypadku porażki Twojego faworyta przegrywasz zakład.

Multiple Bet: Wiele Zakładów w Jednym

Bardzo często, odwiedzając bukmachera, zaproponuje Ci on tak zwany „Multiple Bet”. Sprawia on wrażenie dość skomplikowanego, ale w praktyce polega on wyłącznie na połączeniu wielu pojedynczych zakładów w jeden, zwiększając swoje wygrane, jeśli wszystkie z nich okażą się zwycięskie.

Single Bet

Podstawowy Zakład

Single Bet jest podstawą każdych zakładów bukmacherskich, będąc zarazem najprostszą formą obstawiania. Obstawiając “Single Bet” spotkania piłkarskiego, generalnie możesz albo wygrać, albo przegrać (w przypadku Handicapu możliwe są też inne wyniki).  W najprostszym Single Bet, selekcja musi zostać pozytywnie wytypowana. Jedynie wtedy wypłacona zostanie nagroda.

Double Bet

Nie Mylić z Double Chance!

Pomimo tego, że wyglądają i brzmią bardzo podobnie, Double Bet jest innym rodzajem zakładu. Polega on na wytypowaniu kilku faworytów i umieszczeniu ich na jednym zakładzie. Następnie, wszystkie pozycje muszą zostać poprawnie wytypowane, inaczej zakład przepada. Takie typowanie obarczone jest większym ryzykiem, ale rezultat potrafi być naprawdę kuszący.

Treble Bet

Trzy Zakłady w Jednym

Treble Bet jest popularnym zakładem, szczególnie wśród bukmacherów, ponieważ oferuje on dużą wartość dla każdego, kto dobrze orientuje się w danym rynku. Co tak naprawdę oznacza Treble Bet? Po pierwsze więcej ryzyka, ze względu na to, iż wszystkie trzy zakłady muszą zostać trafione. Po drugie, o wiele większe wygrane niż w przypadku, gdy postawiłbyś trzy osobne zakłady. Treble Bet jest swojego rodzaju większym bratem Double Bet.

Patent Bet – Wszystko w Jednym

Patent Bet to połączenie wszelkich możliwych kombinacji zakładów w jeden. Oznacza to, że pod jednym zakładem otrzymasz Single, Double i Treble Bet. Jedno jest pewne – taki zakład gwarantuje ogromne emocje, ogromne ryzyko i ogromne wygrane.

Each Way Bet – Dwa Zakłady, Jeden Kupon

Kolejnym, popularnym sposobem obstawiania jest tak zwany zakład Each Way. Tak naprawdę obstawiając go, obstawiasz dwa wyniki danego spotkania. To jakie będą warunki takiego zakładu uzależnione jest głównie od sportu, który obstawiasz. Each Way Bet jest formą zakładu z ubezpieczeniem, które gwarantuje otrzymanie czegoś z powrotem, nawet gdy przegrasz o „mały włos”.

Four Fold Bet

Ogromne Wygrane i Ogromne Ryzyko

Jeśli kiedykolwiek obstawiałeś, prawdopodobnie spotkałeś się z zakładem typu Four Fold – są one dość dobrze reklamowane, głównie za sprawą atrakcyjnych wygranych. Zakłady tego typu działają na zasadzie akumulatora, są ryzykowne, ale również pozwalają uzyskać największe wygrane.

Zakład Four Fold to tak naprawdę jeden zakład, na który składają się 4 spotkania, a wygraną otrzymasz jedynie, jeśli trafisz poprawie wszystkie cztery. Po pierwsze, zakład tego typu posiada wysokie kursy, które mnożą się wraz z kolejną wygraną – gwarantując ogromne zyski, niskim nakładem finansowym.

Bet Hedging

Gra na Dwa Fronty

Niegdyś nie aż tak popularny, wraz ze zmieniającym się rynkiem, na popularności zyskał również Bet Hedging. Polega ono na wykonaniu dodatkowego zakładu, obstawiając przeciwny wynik do swojego pierwotnego kuponu. Dzięki wykorzystaniu giełd online, każdy gracz może praktycznie do woli wykorzystywać strategię Bet Hedging, gwarantując zadowalające rezultaty (pod warunkiem perfekcyjnej egzekucji i znajomości rynków).

Nie jest to do końca legalne i akceptowalne wśród bukmacherów, ale dzięki temu, że nie istnieje centralny system rozliczeniowy między bukmacherami, takie obstawianie jest praktycznie niemożliwe do wykrycia.

Goal Line Bet, czyli Over/Under 2.5

Kolejnym, bardzo popularnym zakładem jest Goal Line Bet, znany również jako Over/Under 2.5. Ten typ zakładu jest bardzo prosty to zrozumienia oraz polecany jest szczególnie osobom początkującym, głównie ze względu, iż ma się praktycznie 50 procent szans na wygraną.

Over/Under polega na obstawieniu zakończenia danego spotkania wynikiem powyżej (over) lub poniżej (under) określonej przez bukmachera liczby. W przypadku piłki nożnej najbardziej popularny jest zakład Over/Under 2.5. W takim przypadku wygrasz (jeśli obstawiasz Over) jeśli np. Twój faworyt wygra trzema i więcej bramkami.

Ante Post Betting – Zakład dla osób, Które Lubią Obstawiać z Wyprzedzeniem

Zazwyczaj, planowanie czegoś z wyprzedzeniem jest dobrym rozwiązaniem. Ma to swoje odbicie również i w zakładach bukmacherskich, poprzez zakład o nazwie Ante Post Betting. Polega ona na obstawieniu danego spotkania przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem oraz używany jest on najczęściej w przypadku obstawiania wyścigów konnych. Największą zaletą Ante Post Betting są o wiele lepsze kursy niż te, oferowane w przypadku obstawiania tuż przed wyścigiem.

Lucky 15 – Zakład dla Miłośników Wyścigów Konnych

Jak sama nazwa wskazuje, „Lucky 15” to zakład, na który składa się 15 różnych zakładów, które z kolei składają się z 4 różnych selekcji. Zakład ten posiada w sumie 4 pojedyncze zakłady, 6 zakładów typu „Double, 4 „Treble” i jeden Fourfold. Jeśli poprawnie trafisz wszystkie cztery selekcje, otrzymasz dodatkowo bonus 10% to Twojej całkowitej wygranej.

Co więcej, warto jest pamiętać, iż zakład Lucky 15 zgrany może być w dwie strony (z angielskiego „each way”). Dzięki temu otrzymać możesz część swojej wygranej, gdy na przykład: koń, którego obstawiałeś zakończy wyścig na drugim lub trzecim miejscu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich: słownik najważniejszych pojęć

Podobnie jak w przypadku typów zakładów, również i pojęcia z nimi związane mogą okazać się dość przytłaczające dla nowego gracza. Istnieje wiele terminów, które wymagają zapamiętania, a brak ich znajomości może poważnie wpłynąć na Twoje rezultaty i wygrane. Poświęcenie paru chwil na zapoznanie się z najważniejszymi z nich może okazać się bardzo użyteczne, oraz sprawi, że poczujesz się bardziej pewnie, sprawiając wrażenie poważnego gracza, nawet gdy nadal jesteś nowicjuszem.

A
Accumulator

Seria wielu spotkań obstawionych pod jednym zakładem. Wszystkie muszą być poprawnie trafione, aby zakład był zwycięski.

Action

Zakład, zazwyczaj dowolnego rodzaju.

AET

Z angielskiego „After Extra Time”, tak zwana dogrywka.

Alternate line

Pochodne standardowych rynków bukmacherskich. Alternate może być na przykład Handicap, oferując niższy lub wyższy spread.

Arb

Oznacza to samo co „Arbitrage”, z angielskiego Arbitraż.

Against the spread

Zakład, w którym próbujesz określić która drużyna pokrywać będzie tak zwany „spread”, która jednocześnie nie musi okazać się zwycięska.

Arbitrage Betting

Arbitrage Betting to system polegający na wykorzystaniu wielu bukmacherów w celu znalezienia najlepszych kursów na dane spotkanie, gwarantując tym samym sytuację, w której zawsze otrzymasz wygraną. Strategia polega na zakładaniu również przeciwnych pozycji, pokrywając każdy rezultat spotkania.

B
Bar

Używany głównie w wyścigach konnych. „Bar” oznacza najniższe możliwe kursy, nieokreślone jeszcze w prognozie. Na przykład „40-1 bar” oznacza, że nie podany kurs wynosi 40 do 1 lub więcej.

Banker

Selekcja, która jest BARDZO pożądana. Bardzo często stosowana jako podstawa zakładów.

Beard

„Beard” to znajomy lub współpracownik, który obstawia w Twoim imieniu dany zakład. Pozwala to na ukrycie tożsamości prawdziwego gracza.

Betting Exchange

Giełda „peer-to-peer”, umożliwiająca obstawianie zakładów, które pokryte zostaną przez innych graczy na danej platformie.

Binary Betting

Kombinacja zakładów typu spread, gdzie możliwy jest tylko jeden wynik.

Bonus-chasing

Oznacza czynność otwierania nowych kont, wyłącznie po to, aby wykorzystać oferty bonusowe.

Bookmaker (Bookie)

Firma, która posiada licencję na akceptowanie zakładów bukmacherskich, w oparciu o własny kurs danego wydarzenia.

BTTS

Oznacza Both Teams to Score (Z angielskiego dwie drużyny do strzelenia gola). Zakład BTTS oznacza zakład o to, że obie drużyny w danym spotkaniu strzelą bramkę.

C
Canadian

Canadian to rodzaj zakładu, znany również jako „Super Yankee”. Zawiera on w sobie 26 zakładów, podzielonych na pięć selekcji w różnych wydarzeniach sportowych. Zakład zawiera 10 Treblów, 5 Fourfolds oraz akumulator. Aby otrzymać wygraną, minimum 2 selekcje muszą okazać się trafione.

Cash Out

Opcja „Cash out” staje się coraz to bardziej popularna w środowisku bukmacherskim. „Cash out” ma miejsce, kiedy gracz posiada możliwość wypłacenia wygranej, jeszcze przed końcem danego zakładu. Na przykład gracz może mieć możliwość wypłaty zakłady sixfold, posiadając pięć wygranych części oraz chcący nie brać ryzyka za szóstą, która okazać może się przegrana. Pamiętaj – w takim przypadku wygrana za pięć spotkań będzie mniejsza niż wygrana za sześć.

Chalk Player

Gracz, który zazwyczaj obstawia jedynie faworytów.

Circled Game

Posiada odniesienie głównie do zakładów w Stanach Zjednoczonych. „Circled Game” oznacza głównie rozgrywkę, którą nie można obstawiać, ze względu na jakieś wydarzenie (na przykład złą pogodę lub kontuzję, która w znaczącym stopniu wpłynąć może na rozwój gry).

Clean Sheet

„Clean Sheet” przetłumaczone oznacza „czystą kartę”. W języku bukmachera, „clean sheet” ma miejsce, kiedy dana drużyna zakończy spotkanie bez utraty żadnej bramki lub punktów.

Combination Bet

Zakład polegający na stawianiu wielu pozycji na jedną selekcję, co pozwala na minimalizację ryzyka i maksymalizację zysków. Zakład ten jest typem zakładu „full coverage”, co oznacza, że wygrasz nawet, gdy jedna selekcja przegra.

Co-favourite

Ma miejsce, gdy jedna lub więcej selekcji wyceniana jest jako faworyt.

Commision

Koszt danego zakładu, obliczany na podstawie prawdopodobieństwa danego zdarzenia. Zazwyczaj jest to procent od danego zakładu.

Correct Score

System typu „correct score” jest bardzo popularny w obstawianiu piłki nożnej, gdzie całkowita liczba bramek posiada uwarunkowane ograniczenie (na przykład praktycznie niemożliwym jest strzelenie 10 bramek przez światowej klasy zespoły, podczas wyrównanego spotkania). “Correct score” polega na wytypowaniu wyniku danego spotkania, zazwyczaj również z określonym marginesem błędu.

D
Doubles

Akumulator, który składa się z dwóch selekcji.

Double Action

Zakład, który zaczyna być ważny, jeśli spełniony zostanie określony warunek. Na przykład, Double Action zacznie obowiązywać, gdy poprzedni zakład został przegrany, wygrany lub nastąpił remis.

Double Chance

Zazwyczaj, bukmacherzy ograniczyć mogą wynik danego spotkania z trzech, do dwóch możliwych wyników. Taki zabieg oznacza „Double Chance”.

Drift

Sytuacja, w której kurs danej selekcji ulega zmianie (staje się większy), zazwyczaj ze względu na brak poparcia.

Dutching

„Dutching” ma miejsce, gdy posiadając określony budżet (na przykład 100zł), zamiast postawić wszystko na jeden wynik, obstawiasz wiele możliwych zakończeń danego spotkania.

Dime

W slangu bukmacherskim, oznacza zakład za $1000.

Draw

Draw w słowniku oznacza remis

E
Edge

Przewaga gracza w danym zakładzie.

Evens

Termin określający posiadanie 50 procent szans na wygranie jakiegoś zakładu. “Evens” to drużyny piłkarskie posiadające 50/50 szans na wygraną, przy kursie wynoszącym 2.0.

Exotic

Każdy inny zakład niż “Parley” lub podstawowy, z angielskiego – egzotyczny.

Exposure

Maksymalna kwota, jaką można stracić w przypadku przegranej.

F
Favorite

Drużyna lub pojedynczy faworyt, którego bukmacher ocenia jako tego, który ma największe szanse na wygranie danego wydarzenia.

First Goalscorer

Zakład postawiony na zawodnika, który dokona strzału pierwszej bramki w danym spotkaniu.

First Half Bet

Zakład postawiony wyłącznie na pierwszą połowę danego spotkania.

Fold

Reprezentacja różnych selekcji akumulatora. Na przykład three-fold oznacza jeden zakład z 3 selekcjami. four-fold – jeden zakład z czterema sekcjami itd.

Form

„Form” oznacza jak na dany moment sprawuje się obstawiania drużyna (z angielskiego „forma”).

G
GameCare

Jednostka w UK, zajmująca się problemami związanymi z uzależnieniem od hazardu.

Goliath

„Goliath” składa się 247 zakładów podzielonych na 8 różnych selekcji, składających się z różnych wydarzeń. Na zakład składa się 28 „Doubles”, 56 „Fivefolds”, 28 „Sixfolds”, 8 „Sevenfolds” oraz akumulator. Przynajmniej dwie selekcje muszą być trafione, aby zakład uważany był za wygrany.

H
Half Time Bet

Zakład postawiony na wynik w połowie danego spotkania.

Handicapper

Osoba, która zajmuje się badaniem i ustalaniem kursów spotkania/wyścigu.

Half-ball Handicap

Handicap, który posiada 0.5 gola lub punktu.

Heinz

Na „Heinz” składa się 57 zakładów z 6 różnych selekcji, podzielonych na dane wydarzenia. „Heinz” dzieli się na 15 „Double”, 20 „Treble”, 15 „Fourfold”, 6 „Fivefold” oraz akumulatora. Przynajmniej dwie selekcje muszą być trafione, aby zakład uważany był za wygrany.

Hook

Pół punktu, który zostaje dodany do linii zakładów piłkarskich lub koszykówki.

Holding Your Own

Brak wygranej lub przegranej.

Home Field Advantage (HFA)

Oznacza przewagę danego zespołu, ze względu na rozgrywkę „u siebie”.

I
IBAS

(Z angielskiego Independent Arbitration Betting Service). Serwis pomagający w rozwiązaniu sporów pomiędzy graczami i bukmacherami, którzy używali arbitrażu.

J
Joint Favourite

Jedna lub dwie selekcje oceniane jako faworyt.

Jolly

W slangu bukmacherskim oznacza faworyta.

L
Lengthen

Kiedy bukmacher zauważy niską aktywność i mało zakładów na dany wynik spotkania, może on zwiększyć kurs, co oznacza „Lengthen”.

Line

Kurs lub spread w danej chwili, na dane wydarzenie.

Lock

Popularny w Stanach Zjednoczonych, „Lock” oznacza praktycznie gwarantowanego zwycięzcę.

Longshot

Drużyna lub koń uważany za tego, który prawdopodobnie nie wygra.

M
Monkey

W slangu bukmacherów – 500 EUR/GBP

MVP

Z angielskiego „Most Valuable Player”, oznaczającego najlepszego gracza danego spotkania, sezonu itd.

N
Nap

Najlepszy zakład dnia.

No Action

Zakład, w którym żadne pieniądze nie zostały wygrane lub przegrane.

Non Runner

Mianem „Non Runner” określany jest koń, który nie rozpoczął danego wyścigu, bez względu na powód. Ze względu na rzadkość tego wydarzenia, zazwyczaj, gdy koń, którego obstawiłeś, posiadać będzie status „Non Runner”, Twój zakład zostanie zwrócony (o ile nie jest to zakład typu Ante Post).

Number Spread

Spread bazujący na liczbie goli lub punktów zdobytych podczas danego spotkania.

O
Odds

Odds w słowniku oznacza lurs na dane spotkanie.

Outsider

Przeciwieństwo do faworyta danego spotkania.

Over-round

Teoria, która twierdzi, że ilość zakładów w każdą stronę powinna się zawsze równać. Zazwyczaj, nie ma to jednak miejsca oraz wynosi ponad 100 procent, ze względu na marżę danego bukmachera.

P
Parlay

Określenie używane zazwyczaj w Stanach Zjednoczonych, oznacza akumulator.

Patent

“Patent” oznacza 7 różnych zakładów, podzielonych na 3 selekcje oraz różne wydarzenia. Na „Patent” składa się jeden „Single” na każdą selekcję, 3 „Double” oraz 1 „Treble”. Trafienie przynajmniej jednej selekcji oznacza wygraną.

Pony

W slangu bukmacherskim oznacza 25 EUR/GBP.

Punter

Z angielskiego – gracz dokonywujący zakładów bukmacherskich.

Q
Quater bet

Zakład o wynik danej kwarty.

R
Round Robin

Zakład, na który składa się 10 zakładów kombinacyjnych, 3 „Double”, jeden „Treble” i trzy „Single”.

S
Scout

Gracz, który czeka na bardzo dobry (w jego przekonaniu) kurs.

Sharp

Wyrafinowany lub profesjonalny gracz.

Special Bets

„Special Bets” mają na celu zachęcenie graczy, którzy obstawiają głównie spread na obstawianie stałych wyników danego spotkania. Specjalnym zakładem może być zakład o to, który zawodnik jako pierwszy strzeli bramkę, który mecz transmitowany będzie w telewizji itd.

Spread Betting

Typ zakładu bardzo podobny do Handicap, używany głównie w Stanach Zjednoczonych. „Spread Betting” polega na określeniu na przykład tego, czy dana drużyna przegra nie więcej niż trzema golami, lub wygra nie więcej niż pięcioma.

Square

Oznacza osobę początkującą, nowicjusza.

Super Heinz

Na „Super Heinz” składa się 120 zakładów z 7 różnych selekcji. Dzieli się on na 21 „Doubles”, 35 „Trebles”, 21 „Fourfolds”, 7 „Sixfolds” i akumulatora. Trafienie przynajmniej dwóch selekcji oznacza wygraną.

T
Trixie

„Trixie” oznacza 4 zakłady, z trzech selekcji. Na „Trixie” składa się 3 zakłady „Double” oraz 1 „Treble”. Trafienie przynajmniej dwóch selekcji oznacza wygraną.

Taking the points

Czynność polegająca na stawianiu na „czarną owcę”, tak zwanego „Underdog”, przy jednoczesnym wykorzystaniu dobrego spreadu.

Tout

Ktoś, kto sprzedaje wskazówki dotyczące obstawiania.

U
Underdog

Jeśli chodzi o underdog, słownikowe tłumaczenie oznacza kogoś, kto uważany jest za słabszego. Drużyna wytypowana na tą, która przegra dane spotkanie/walkę, przeciwieństwo faworyta.

Underdog Player

Gracz, który stawia zazwyczaj na słabszą drużynę.

V
Value Bet

Oznacza zakład, który z matematycznego punktu widzenia jest bardzo atrakcyjny dla gracza, gwarantując tym samym maksymalizację zysków, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.

W
Wise Guy

Dobrze poinformowany i kompetentny handicapper lub gracz.

Podsumowanie

Znajomość nazw różnych typów zakładów i terminologii z nimi związanej jest podstawą, jeśli chcesz zostać profesjonalnym graczem, lub też odnieść znaczący sukces. Jeśli dopiero co rozpoczynasz swoją przygodę z bukmachera nie zrażaj się, gdy na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się nad wyraz skomplikowane. Przedstawiona powyżej terminologia jest jedynie tą najważniejszą i najczęściej spotykaną. W zależności od sportu i rynków, jakie obstawiasz, może się ona różnić oraz być mniej lub bardziej wymagająca. Słownik bukmacherski jest potrzebny każdemu graczowi, szczególnie jeśli język angielski nie jest jego językiem ojczystym.

To czy warto się jej nauczyć jest osobistą decyzją każdego grającego. Fakt, część bukmacherów posiada w pełni Polską ofertę, która wiele tłumaczy i wyjaśnia. Niestety, wiele renomowanych, międzynarodowych bukmacherów nie wspiera języka polskiego, a osoba nie znająca angielskiego pozostanie zawsze w tyle. Jedno jest pewne – jeśli chcesz osiągnąć sukces oraz wygrywać, musisz opanować przynajmniej podstawowe, niezbędne słownictwo.

Nasze najlepsze recenzje bukmacherów

Betclic
  • Zakłady na żywo
  • Zakłady LIVE
  • Statystyki
Ministerstwo Finansow
Etoto
  • Wyniki
  • Zakłady na żywo
  • Statystyki
Ministerstwo Finansow